توسط jamali فروردین 19, 1399 در اخبار تکنولوژی, رویدادهای دنیای دیجیتال

آغاز افزایش سرعت اینترنت ADSL با VDSLچهار برابر سرعت بیشتر از امروز

آغاز افزایش سرعت اینترنت ADSL با VDSLچهار برابر سرعت بیشتر از امروز

AZARI JAHROMI

وزیر ارتباطات در تازه‌ترین دور از وعده‌های افزایش اینترنت خود، خبر از آغاز ارائه اینترنت ثابت ADSL با چهار برابر سرعت فعلی از امروز داد. اطلاعات تکمیلی را در ادامه همین مطلب بخوانید.

امروز محمدجواد آذری جهرمی در صفحه شخصی خود در توییتر که بر روی مردم فیلتر است، نوشت: ارائه اینترنت خانگی با ۴ برابر سرعت فعلی از عصر امروز شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ در شهر قم آغاز می‌شود.

جهرمی در خصوص ارائه اینترنت ثابت ADSL با سرعت چهار برابری در شهر قم گفت: با همکاری خوب استاندار و شهردار قم فرآیند نصب تجهیزات با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و با سرعت بسیار خوبی در حال انجام است.

آن‌طور که وزیر ارتباطات وعده داده، این سرویس برای نزدیک به ۳۰ هزار مشترک مخابرات ایران و همچنین یکی دیگر از اپراتورهای اینترنت ثابت قم از همین امروز فعال می‌شود. با این حال نام اپراتور را اعلام نکرد. در پایان جهرمی وعده داد به زودی این سرویس پرسرعت به تهران هم می‌رسد.

وعده‌های امروز جهرمی در ادامه وعده‌های هفته گذشته او است که خبر از آغاز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم داده بود. در آن زمان جهرمی گفته بود سرعت اینترنت خانگی را حداقل ۴ برابر می‌کنیم.

وزیر ارتباطات می‌گوید در اجرایی شدن طرح ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL اولویت با مناطقی است که سرعت شبکه موبایل 4G در آنها از متوسط سرعت کشوری پایین‌تر است.

مودم های VDSL می‌توانند پهنای باند 52 مگابیت برثانیه و آپلود 16 مگابیت برثانیه را ارائه دهند که بیش از 6 برابر مودم‌های ADSL است.
البته این پهنای باند استاندارد مودم‌های DSL است و در حالت تئوری می‌توانند تا 300 مگابیت برثانیه را نیز ارائه دهند.

لازم به ذکر است استفاده از VDSL بدون مودم مخصوص سرعت بالای 16 مگابیت را پشتیبانی نمیکند.

منبع : شهر سخت افزار

یک دیدگاه بنویسید.