توسط jamali فروردین 19, 1399 در اخبار تکنولوژی, جهان و رویدادهایش

بافرهنگ ترین مردم دنیا زیر چتر هوش مصنوعی گوگل در ماجرای قرنطینه کرونا

بافرهنگ ترین مردم دنیا زیر چتر هوش مصنوعی گوگل در ماجرای قرنطینه کرونا

این روزها که مردم در همه کشورهای دنیا به بیماری ناشی از فعالیت کروناویروس در بدن انسان مبتلا می‌شوند و مشکلات ناشی از قرنطینه کرونا همه گیر شده است.

تنها راهکار پزشکان، قرنطینه خانگی و عدم مراجعه برای امور غیرضروری به خارج از مناز است.

با این حال بسیاری از مردم به این قوانین پایبند نیستند. گوگل می‌تواند به ما نشان دهد این دسته از افراد بیشتر متعلق به کدام کشورها هستند.

جمع‌آوری داده‌های کلان یا همان Big Data از حوزه تکنیک‌هایی است که با آنالیز و تحلیل صحیح آن می‌توان گنجینه‌ای عظیم از اطلاعات را در اختیار داشت.

تقریباً در مورد همه رفتارهای گروه‌های گسترده اجتماعی در مقیاس افراد یک جامعه، نظر داد.

یکی از این کاربردها اخیراً و در بررسی داده‌های جمع‌آوری شده از دستگاه‌های کاربران توسط گوگل در سراسر دنیا به دست آمده است. می‌تواند به ما نشان دهد، مردم کدام کشورها فرهنگ قرنطینه را بهتر اجرا می‌کنند.

به گزارش DailyMail،

گوگل با استفاده از اطلاعاتی که به طور مستقیم از دستگاه‌های کاربران جمع آوری کرده نشان می‌دهد کشورها، مناطق و شهرهای مختلف چه واکنشی به قرنطینه ویروس کرونا نشان داده‌اند.

 درهمین راستا گوگل مشغول انتشار جریانی ممتد از اطلاعات در فضای آنلاین و مقایسه آن با اطلاعات جمع آوری شده قبل از پاندمیک ویروس کرونا است.

ny-covid19.jpg

اطلاعات گوگل مربوط به ۱۳۱ کشور است و حتی ترددهای افراد به مغازه‌ها، پارک‌ها، محل کار، ایستگاه‌های حمل ونقل، داروخانه و دفاتر اداری را نشان می‌دهد.

البته در این میان هیچ اطلاعاتی درباره چین وجود ندارد که دلیل آن ممنوعیت فعالیت گوگل در این کشور است. اطلاعات مربوط به خارج از چین مناطقی که به شدت درگیر شیوع ویروس کرونا هستند.

از جمله لمباردی (شمال ایتالیا)، اسپانیا، نیویورک و لندن نشان می‌دهند تردد عموم مردم به میزان زیادی کاهش یافته است.

فعالیت‌های خرده فروشی و تفریحی در منطقه لمباردی تا ۹۵ درصد کاهش یافته و تردد به پارک‌ها در مادرید نیز ۹۲ درصد کمتر شده است. در این دو منطقه در کل ۱۲ هزار نفر قربانی ویروس کرونا شده اند.

در لندن و نیویورک نیز که مرکز شیوع این ویروس در کشورهای آمریکا و انگلیس به حساب می آیند، فعالیت و تردد به میزان زیادی کاهش یافته است.

طبق اطلاعات گوگل عبور و مرور در لندن ۸۰ درصد کاهش یافته است. تردد ساکنان نیویورک به سوپرمارکت‌ها نیز ۳۲ درصد کمتر شده است.

تحلیل‌های گوگل از موقعیت مکانی کاربران، بزرگترین مخزن اطلاعاتی را برای مقامات بهداشت عمومی فراهم کرده تا پیروی شهروندان از قوانین قرنطینه را ارزیابی کنند.

فیس بوک نیز مانند گوگل اطلاعات موقعیت مکانی کاربرانش را به اشتراک گذاشته است. البته این اطلاعات به طور عمومی قابل دسترسی نیست.

منبع : شهرسخت افزار

یک دیدگاه بنویسید.